Skip to content

3866 Cross-Ham Sq RdRobbinsville, NJ 08691

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 16, 1994

Property Information

Block2713
Lot39
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page302

Building Details

Building Class17
Description1S M G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,532
Acreage0.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,500
36%
Improvement Value:$168,500
64%
Total Assessment$265,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,339+6.7%
2024$8,753+1.2%
2023$8,647-0.3%
2022$8,673+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965