Skip to content

66 Kristopher DriveTrenton, NJ 08620

Built 1995

Last Sale Price
$192,000
Last Sale Date
Jun 18, 1999

Property Information

Block2716
Lot182
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page3381

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,750
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,700
27%
Improvement Value:$226,500
73%
Total Assessment$310,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,931+6.7%
2024$10,246+1.2%
2023$10,122-0.3%
2022$10,153+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$192,000
DeedBook 3628, Page 72

Property Built

Built

Year Built: 1995