Skip to content

11 Stephanie LaneRobbinsville, NJ 08691

Built 1986

Last Sale Price
$193,000
Last Sale Date
Dec 18, 1998

Property Information

Block2724
Lot99
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page331

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,238
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,600
24%
Improvement Value:$268,800
76%
Total Assessment$352,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,419+6.7%
2024$11,640+1.2%
2023$11,499-0.3%
2022$11,534+3.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$193,000
DeedBook 3519, Page 118

Property Sale

Sale
$142,900
DeedBook 2365, Page 328

Property Built

Built

Year Built: 1986