Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Ydv-Allentown Rd(Unit T01)Trenton, NJ 08620
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 15, 2023
Property Information
Block2733
Lot1
QualifierT01
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page314
Building Details
Building Class10
DescriptionPSEG PWR LN ANT
Dwellings1
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$143,200
100%
Total Assessment$143,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,046 | +6.7% |
| 2024 | $4,730 | +1.2% |
| 2023 | $4,673 | -0.3% |
| 2022 | $4,687 | +3.4% |
Property History
No events match the selected filters.