Skip to content

Hamilton Mkt Pl - U 14Hamilton Twp, NJ

Commercial

Last Sale Price
$111,500,000
Last Sale Date
Sep 24, 2024

Property Information

Block2613
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page301

Building Details

Building Class10
DescriptionROADWAY-MP BLVD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,900
41%
Improvement Value:$121,800
59%
Total Assessment$205,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,249+6.7%
2024$6,794+1.2%
2023$6,712-0.3%
2022$6,733+3.4%
Property History