Skip to content

11 Old Post LaTrenton, NJ 08620

Built 1979

Last Sale Price
$83,000
Last Sale Date
Jan 30, 1984

Property Information

Block2739
Lot36
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page346

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,200
34%
Improvement Value:$192,800
66%
Total Assessment$293,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,325+6.7%
2024$9,678+1.2%
2023$9,561-0.3%
2022$9,590+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$83,000
DeedBook 2241, Page 411

Property Built

Built

Year Built: 1979