Skip to content

5 Corral DrTrenton, NJ 08620

Built 1979

Last Sale Price
$75,180
Last Sale Date
Dec 14, 1979

Property Information

Block2739
Lot45
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page346

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,200
37%
Improvement Value:$184,600
63%
Total Assessment$290,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,248+6.7%
2024$9,605+1.2%
2023$9,489-0.3%
2022$9,518+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$75,180
DeedBook 2122, Page 480

Property Built

Built

Year Built: 1979