Skip to content

8 Corral DrTrenton, NJ 08620

Built 1980

Last Sale Price
$93,880
Last Sale Date
Jan 25, 1980

Property Information

Block2740
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page346

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,500
30%
Improvement Value:$251,000
70%
Total Assessment$356,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,563+6.7%
2024$11,775+1.2%
2023$11,633-0.3%
2022$11,668+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$93,880
DeedBook 2125, Page 544

Property Built

Built

Year Built: 1980