Skip to content

89 Fiddlers Creek RdTitusville, NJ 08560

Built 1955

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Feb 21, 1990

Property Information

Block133
Lot39
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description1SF/DG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,402
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,400
44%
Improvement Value:$229,500
56%
Total Assessment$409,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,941+5.9%
2024$12,224+6.8%
2023$11,441+2.5%
2022$11,164+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955