Skip to content

91 Fiddlers Creek RdTitusville, NJ 08560

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 5, 2022

Property Information

Block133
Lot42
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class16
Description1SF 1AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,646
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,200
58%
Improvement Value:$124,400
42%
Total Assessment$297,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,395+6.9%
2024$8,792+10.2%
2023$7,976+2.6%
2022$7,777+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960