Skip to content

Hopewell Rocky Hill(Block 15 Lot 1)Hopewell, NJ 08525

Last Sale Date
Jun 15, 2012

Property Information

Block15
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage---
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$150,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,736+3.3%
2024$4,584-0.1%
2023$4,589+2.5%
2022$4,478+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0