Skip to content

101 Harb Woodsville RdPennington, NJ 08534

Built 2024

Last Sale Date
Oct 2, 2024

Property Information

Block29
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19.5
DescriptionHORSEBARN/ARENA
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$911,100
100%
Total Assessment$911,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,589+3.3%
2024$6,378+3.6%
2023$6,157+0.0%
2022$6,157+829.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2024