Skip to content

23 Featherbed Lane(Block 4 Lot 46)Hopewell, NJ 08525

Vacant Land

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Mar 22, 2017

Property Information

Block4
Lot46
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMRC
Sq Footage---
Acreage1.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$24,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$758+3.3%
2024$733-0.1%
2023$734+2.5%
2022$716+2.5%
Property History