Skip to content

946 Mulberry StLawrence Township, NJ 08648

Built 1923

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2013

Property Information

Block105
Lot71
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class16
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage1,472
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,300
31%
Improvement Value:$105,700
69%
Total Assessment$153,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,740+2.0%
2024$4,645+3.2%
2023$4,503+1.4%
2022$4,440+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1923