Skip to content

64 Lawn Park AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1940

Last Sale Price
$52,000
Last Sale Date
Jul 27, 2023

Property Information

Block1306
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1302

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage945
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,500
49%
Improvement Value:$59,100
51%
Total Assessment$115,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,581+19.0%
2024$3,010+3.7%
2023$2,902+1.7%
2022$2,855-6.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940