Skip to content

2276 Brunswick Ave

Lawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Apr 10, 2008

Property Information

Block1606
Lot49
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$80,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,491+2.1%
2024$2,441+3.2%
2023$2,366+1.4%
2022$2,333+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$200,000
DeedBook 3156, Page 156