Skip to content

24 Roxboro RdLawrence Township, NJ 08648

Built 1957

Last Sale Price
$349,000
Last Sale Date
Jun 15, 2007

Property Information

Block1904
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,437
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,400
34%
Improvement Value:$162,700
66%
Total Assessment$248,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,686+2.0%
2024$7,532+3.2%
2023$7,302+1.4%
2022$7,200+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$349,000
DeedBook 5681, Page 263

Property Built

Built

Year Built: 1957