Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Gedney Rd(Block 1906 Lot 20)Lawrence Township, NJ 08648
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 29, 2015
Property Information
Block1906
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page19
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.17
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$26,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $833 | +2.0% |
| 2024 | $817 | +3.2% |
| 2023 | $792 | +1.4% |
| 2022 | $781 | +1.3% |
Property History
No events match the selected filters.