Skip to content

66 J Russel Smith RoadLawrence Township, NJ 08648

Built 1995

Last Sale Price
$109,900
Last Sale Date
Jun 29, 1995

Property Information

Block201
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class28
Description---
Dwellings1
ZoningAT
Sq Footage1,519
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,600
22%
Improvement Value:$129,600
78%
Total Assessment$167,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,180+2.0%
2024$5,076+3.2%
2023$4,921+1.4%
2022$4,852+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$109,900
DeedBook 2960, Page 186

Property Built

Built

Year Built: 1995