Skip to content

25 Huron WayLawrence Township, NJ 08648

Built 1966

Last Sale Date
Feb 1, 1985

Property Information

Block2201
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,428
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,500
28%
Improvement Value:$195,900
72%
Total Assessment$270,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,377+2.0%
2024$8,209+3.2%
2023$7,958+1.4%
2022$7,847+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2279, Page 645

Property Built

Built

Year Built: 1966