Skip to content

9 Huron WayLawrence Township, NJ 08648

Built 1968

Last Sale Date
Jan 22, 1985

Property Information

Block2201
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,896
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,300
31%
Improvement Value:$163,500
69%
Total Assessment$237,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,367+2.0%
2024$7,220+3.2%
2023$6,998+1.4%
2022$6,901+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2318, Page 577

Property Built

Built

Year Built: 1968