Skip to content

263 Eldridge AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1900

Last Sale Date
Jun 21, 1994

Property Information

Block2309
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage945
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,400
51%
Improvement Value:$61,000
49%
Total Assessment$123,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,823+2.0%
2024$3,746+3.2%
2023$3,632+1.4%
2022$3,581+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2829, Page 36

Property Built

Built

Year Built: 1900