Skip to content

121 Review AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1958

Last Sale Price
$267,000
Last Sale Date
Jun 1, 2016

Property Information

Block2402
Lot39
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,508
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,200
38%
Improvement Value:$133,700
62%
Total Assessment$215,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,689+2.0%
2024$6,555+3.2%
2023$6,354+1.4%
2022$6,265+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$267,000

From:

To:

Sq Ft1,508DeedBook 6258, Page 1960Recorded8/16/2016

Property Built

Built

Year Built: 1958