Skip to content

78 Berwyn PlLawrence Township, NJ 08648

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 24, 2024

Property Information

Block2402
Lot51
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,656
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,000
37%
Improvement Value:$136,800
63%
Total Assessment$217,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,747+2.0%
2024$6,612+3.2%
2023$6,410+1.4%
2022$6,321+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6572, Page 996

Property Sale

Sale
$136,000
DeedBook 3260, Page 175

Property Built

Built

Year Built: 1958