Skip to content

Lawrence Rd

Lawrence Township, NJ 08648

Last Sale Date
Sep 17, 1985

Property Information

Block2801
Lot35
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2801

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$97,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,021+2.1%
2024$2,960+3.2%
2023$2,869+1.4%
2022$2,829+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2314, Page 931