Skip to content

155 Darrah LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1978

Last Sale Price
$415,000
Last Sale Date
Jun 29, 2018

Property Information

Block3002
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,170
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,100
26%
Improvement Value:$239,100
74%
Total Assessment$325,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,075+2.0%
2024$9,873+3.2%
2023$9,571+1.4%
2022$9,437+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$415,000

From:

To:

Sq Ft2,170DeedBook 6333, Page 1109Recorded7/16/2018

Property Built

Built

Year Built: 1978