Skip to content

2939 Princeton Pike

Lawrence Township, NJ 08648

Last Sale Date
May 13, 2021

Property Information

Block3004
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3003

Building Details

Building Class---
DescriptionBEN FRANKLIN
Dwellings1
ZoningEGI
Sq Footage---
Acreage12.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,005,600
13%
Improvement Value:$6,504,600
87%
Total Assessment$7,510,200

Sale
$0