Skip to content

34 Jackie DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1986

Last Sale Price
$503,000
Last Sale Date
Oct 4, 2022

Property Information

Block3014
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3005

Building Details

Building Class39
DescriptionE-TWHSE
Dwellings1
ZoningAT
Sq Footage2,154
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,800
24%
Improvement Value:$248,800
76%
Total Assessment$325,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,087+2.0%
2024$9,885+10.9%
2023$8,917+1.4%
2022$8,793+1.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$503,000
Sq Ft2,154DeedBook 6503, Page 636Recorded10/13/2022

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 3235, Page 186

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook 2401, Page 669

Property Built

Built

Year Built: 1986