Skip to content

4 Woodmont DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1986

Last Sale Date
Aug 1, 1985

Property Information

Block3014
Lot87
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3005

Building Details

Building Class39
DescriptionE-TWHSE
Dwellings1
ZoningAT
Sq Footage1,650
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,600
33%
Improvement Value:$186,000
67%
Total Assessment$277,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,600+2.0%
2024$8,428+3.2%
2023$8,170+1.4%
2022$8,056+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2301, Page 808