Skip to content

1743 Brunswick Ave RearLawrence Township, NJ 08648

Last Sale Price
$15,000
Last Sale Date
Jun 2, 1999

Property Information

Block302
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
ZoningNC-2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,600
80%
Improvement Value:$2,200
20%
Total Assessment$10,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$335+2.2%
2024$328+3.2%
2023$318+1.4%
2022$313+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 3613, Page 261