Skip to content

19 Darrah La ELawrence Township, NJ 08648

Built 1963
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 26, 2007

Property Information

Block3201
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class17
DescriptionGROUP HOME
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,295
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,300
32%
Improvement Value:$210,600
68%
Total Assessment$308,900

Tax History

YearProperty taxesChange
1999$4,299+2.6%
1998$4,192+1.7%
1997$4,121+2.7%
1996$4,014+4.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$182,900
DeedBook 3283, Page 94

Property Built

Built

Year Built: 1963