Skip to content

10 Carnation PlLawrence Township, NJ 08648

Built 1960

Last Sale Price
$440,000
Last Sale Date
Nov 9, 2022

Property Information

Block3502
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,139
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,900
32%
Improvement Value:$210,200
68%
Total Assessment$307,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,514+2.0%
2024$9,324+8.9%
2023$8,561+1.5%
2022$8,439+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$440,000
Sq Ft2,139DeedBook 6508, Page 1809Recorded12/7/2022

Property Built

Built

Year Built: 1960