Skip to content

9 Carnation PlLawrence Township, NJ 08648

Built 1960

Last Sale Date
May 26, 2021

Property Information

Block3503
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description1.5SF G1
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,088
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,900
34%
Improvement Value:$188,200
66%
Total Assessment$285,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,582+2.1%
2024$8,406+3.3%
2023$8,140+1.5%
2022$8,024+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960