Skip to content

69 Stonicker DrLawrence Township, NJ 08648

Built 1965

Last Sale Price
$379,000
Last Sale Date
Oct 1, 2021

Property Information

Block3505
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,234
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,100
29%
Improvement Value:$242,700
71%
Total Assessment$340,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,558+2.0%
2024$10,347+3.2%
2023$10,030+4.0%
2022$9,640+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$379,000
Sq Ft2,234DeedBook 6461, Page 1453Recorded10/25/2021

Property Built

Built

Year Built: 1965