Skip to content

310 Glenn AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 9, 2022

Property Information

Block3506
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,508
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,700
42%
Improvement Value:$112,100
58%
Total Assessment$194,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,035+2.0%
2024$5,914+3.2%
2023$5,733+1.4%
2022$5,653+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$195,000

From:

To:

Sq Ft1,508DeedBook 6227, Page 886Recorded9/1/2015

Property Built

Built

Year Built: 1960