Skip to content

3000 Brunswick PikeLawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 1, 2022

Property Information

Block4001
Lot39
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page4001

Building Details

Building Class10
DescriptionSLEEPY HOLLOW
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage4.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$500,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$500,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,502+2.0%
2024$15,192-49.4%
2023$30,013+1.4%
2022$29,595+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,325,000
DeedBook 2371, Page 760