Skip to content

1664 Brunswick Ave

Lawrence Township, NJ 08648

Built 1910

Last Sale Date
Sep 19, 2024

Property Information

Block406
Lot64
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings1
ZoningNC-1
Sq Footage1,476
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,100
36%
Improvement Value:$81,900
64%
Total Assessment$128,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,965+2.0%
2024$3,886+3.2%
2023$3,767+1.4%
2022$3,715+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910