Skip to content

1666 Brunswick AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 27, 2019

Property Information

Block406
Lot65
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings1
ZoningNC-1
Sq Footage1,532
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,100
33%
Improvement Value:$93,500
67%
Total Assessment$139,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,325+2.0%
2024$4,238+3.2%
2023$4,108+1.4%
2022$4,051+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910