Skip to content

21 Laurel Wood DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1980

Last Sale Date
Oct 29, 2021

Property Information

Block6501
Lot35
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class18
Description2SF AG
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage2,557
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,000
33%
Improvement Value:$274,900
67%
Total Assessment$409,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,699+2.0%
2024$12,445+3.2%
2023$12,063+1.4%
2022$11,895+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980