Skip to content

15 Woodlane RoadLawrence Township, NJ 08648

Built 1974

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
May 22, 1997

Property Information

Block6301
Lot93
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page63

Building Details

Building Class18
Description2SF AG
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage2,520
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,000
31%
Improvement Value:$300,500
69%
Total Assessment$436,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,273+2.1%
2024$13,002+3.2%
2023$12,596+1.4%
2022$12,417+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$256,000
DeedBook 2437, Page 736

Property Built

Built

Year Built: 1974