Skip to content

129 Fulton St

Trenton, NJ 08611

Last Sale Date
Feb 5, 2020

Property Information

Block16205
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$8,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$448+1.6%
2021$441+4.5%
2020$422-72.4%
2019$1,531-60.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6396, Page 260

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 4867, Page 292

Property Sale

Sale
$56,000
DeedBook 4793, Page 187