Skip to content

61 Doncaster La

Trenton, NJ 08609

Built 1995

Last Sale Price
$63,000
Last Sale Date
Jul 6, 1995

Property Information

Block27305
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage968
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,000
13%
Improvement Value:$32,900
87%
Total Assessment$37,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,199+4.2%
2024$2,110+0.3%
2023$2,105+0.3%
2022$2,098+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 2956, Page 302

Property Built

Built

Year Built: 1995