Skip to content

1318 Hamilton Ave

Trenton, NJ 08629

Built 1950
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 19, 2022

Property Information

Block29101
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionPARKING
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$2,673+1.6%
2021$2,630+4.5%
2020$2,518+5.2%
2019$2,393+55.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950