Skip to content

327 Maple Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1933

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 14, 2005

Property Information

Block33702
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,200
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,500
21%
Improvement Value:$111,000
79%
Total Assessment$140,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,150+4.2%
2024$7,822+0.3%
2023$7,802+0.3%
2022$7,777+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1933