Skip to content

201 Renfrew Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1950

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Apr 21, 1992

Property Information

Block33803
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionB2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,324
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,500
38%
Improvement Value:$119,900
62%
Total Assessment$193,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,219+4.2%
2024$10,767+0.3%
2023$10,740+0.3%
2022$10,705+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$165,000
DeedBook 2599, Page 570

Property Built

Built

Year Built: 1950