Skip to content

276-280 N Willow St

Trenton, NJ 08618

Commercial

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Aug 10, 2006

Property Information

Block3901
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionPAVING
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,100
47%
Improvement Value:$5,700
53%
Total Assessment$10,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$627+4.3%
2024$601+0.3%
2023$600+0.3%
2022$598+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$20,000
DeedBook 5438, Page 286

Property Sale

SaleMulti
$3,940
DeedBook 2220, Page 805