Skip to content

310 Reservoir St

Trenton, NJ 08618

Built 1900

Last Sale Price
$35,000
Last Sale Date
Aug 5, 2002

Property Information

Block4302
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class27
DescriptionB3S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,600
13%
Improvement Value:$37,800
87%
Total Assessment$43,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,518+4.2%
2024$2,416+0.3%
2023$2,410+0.3%
2022$2,402+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$35,000
DeedBook 4367, Page 54

Property Built

Built

Year Built: 1900