Skip to content

892-Rear Bellevue Ave(Block 6403 Lot 24)Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Jun 10, 2009

Property Information

Block6403
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2011$474+7.0%
2010$443+4.6%
2009$423+2.2%
2008$414+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6003, Page 487

Property Sale

Sale
$150
DeedBook 2307, Page 735