Skip to content

158 Rose St-Old

Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Apr 24, 2004

Property Information

Block8202
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,200
95%
Improvement Value:$900
5%
Total Assessment$17,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2006$981
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4740, Page 32