Skip to content

80 Mercer Street(Unit D07)Princeton, NJ 08540

Last Sale Date
Sep 20, 2022

Property Information

Block40.01
Lot2
QualifierD07
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page150

Building Details

Building Class---
DescriptionHODGE HALL DORM
Dwellings1
ZoningE4MP
Sq Footage---
Acreage1.76

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$700,500
21%
Improvement Value:$2,622,100
79%
Total Assessment$3,322,600

Sale
$0